דירוג קלפי משחק

בואו נתחיל קודם כל עם מה זה דירוג?

דירוג הוא בעצם תהליך המתבצע בחברות המתמחות בזה (כמו CGC/PSA/BGS וכו׳) והוא נועד להעריך את האותנטיות והמצב הקוסמטי של הקלף.הפרמטרים הכלליים שלפיהם הקלף יוערך בצורה אסתטית הם: מרכוז (Centering), משטח (Sufrace), קצוות (Edges) והפינות (Corners). אלו ארבעת הפרמטרים שרוב חברות הדירוג בוחנות במהלך תהליך הדירוג.
התהליך כולו לוקח בין כמה ימים ועד לשנה+, וזה תלוי בעיקר בחבילת הדירוג הנבחרת ובחברה המדרגת.

דרך איזה חברת דירוג הכי כדאי לשלוח?

החברות המובילות בעולם מבחינת דירוג הן PSA, CGC, ו-BGS, כאשר PSA היא המוכרת ביותר מבין השלושה.
במצב הנוכחי (נכון לדצמבר 2021), כאשר PSA ו-BGS סגורים לדירוג סטנדרטי (פתוחים אך ורק לדירוג פרימיום שעולה לא מעט), האופציה שנותרה הינה CGC. חברת CGC נחשבת מאוד קפדנית ו״רוצחת״ בתהליך ההערכה של הקלף, ובעקבות כך קשה מאוד למצוא ולקבל עשיריות (קלפים המדורגים 10/10), כן שהם מאוד יקרים בהשוואה לעשיריות של חברות אחרות.
ל-CGC יש 2 סוגי עשיריות – Pristine 10 שהוא הציון היותר ״חלש״, ו-Perfect 10 בו כל הפרמטרים קיבלו ציון 10/10 מושלם.
גם BGS חברה מאוד קפדנית בתהליך ההערכה של הקלף, וגם לה יש 2 סוגי עשיריות – Gold Label שהוא הציון היותר ״חלש״, ו-Black Label בו כל הפרמטרים קיבלו ציון 10/10 מושלם.
ב-PSA לעומת זאת, השמועה הכוללת היא שיותר ״קל״ לקבל שם ציון 10 לעומת החברות האחרות ולכן הרבה אנשים מחכים שתפתח לדירוג סטנדרטי.
ל-PSA יש ציון 10 אחד בלבד ללא תיאור ולא ניתן לקבל דרכה שירות של Subgrading (ציון של ארבעת הפרמטרים המובילים שיצויין לצד ציון הדירוג המשוכלל).
אין צפי מתי PSA ו-BGS יפתחו שוב לדירוג סטנדרטי.

כמה עולה תהליך הדירוג?

המחיר משתנה בין חברה לחברה, אבל אם נתייחס כרגע לחברת CGC שהיא היחידה שפתוחה לדירוג סטנדרטי כרגע, המחירים נעים בטווח של 80-265 ש״ח לקלף בודד – כאשר המחיר הגבוהה יותר מאפשר לקבל את הקלף בחזרה מהר יותר.
המחירים באתר כבר כוללים משלוחים, מיסים וביטוחים כדי שתוכלו להיות רגועים שהקלפים שלכם יגיעו בבטחה אל חברות הדירוג ובחזרה לישראל.
ניתן להתחיל בתהליך הדירוג ע״י לחיצה כאן ומעבר להזמנה.