דירוג קלפי ספורט

“נפש בריאה בגוף בריא” – מנטרה הידועה לכל אחד ואחת מאיתנו, ומדגישה את הקשר הישיר בין פעילות ספורטיבית לבין חוסן מנטלי, תחושת שמחה וסיפוק. איסוף קלפי כדורגל, NBA או בייסבול הם ההוכחה הניצחת לכך שאהבתם של רבים מאיתנו לספורט יכולה לבוא לידי ביטוי במגוון דרכים, ובהחלט להסב לנו אושר. מאז ומעולם בירת התחביב הפופולארי הייתה ארצות הברית, בה קיימת קהילת אספנים עצומה המתפרסת על פני ענפי ספורט רבים, אך בשנים האחרונות שוק האספנים בתחום גדל מאוד וחצה גבולות למדינות נוספות. כיום, גם בישראל קיימת קהילה מכובדת של אספנים שדואגים לדרג את קלפי הספורט האהובים עליהם.

איזה קריטריונים מעלים את ערך קלפי הספורט?

כמו בכל ענף איסוף, ישנם פרמטרים רבים שמשפיעים על מחירו הסופי של הקלף ועל פוטנציאל הדירוג שלו.

שחקן – במקרים רבים, קלפים בעלי ערב רב הם בעונת ה”רוקי” (עונה ראשונה) של שחקן שמצליח להפוך לכוכב. קלפים נוספים יכולים להפוך לבעלי ערך מסיבות רגשיות כאלה ואחרות, למשל אם מדובר באליל נעורים של אספנים רבים.

מצב – מצב הקלף (פינות, קצוות, מרכוז ושטח פנים) משפיע באופן ישיר על ערכו הכספי של הקלף ועל כדאיות הדירוג שלו.

שנה – באופן כללי, ככל שהקלף ישן יותר, כך הוא יהיה בעל ערך רב יותר. כמובן שישנם גם מקרים חריגים, תלוי בשחקן שעל הקלף ובמצב שלו.

חברות המדרגות קלפי ספורט

ישנם שני שחקנים מרכזיים בתחום דירוג קלפי הספורט: PSA וBGS, ובחירה באחת החברות הללו תיתן מענה מושלם לדירוג הקלף שלכם. PSA היא חברת הדירוג הפופולארית ביותר בתחום, ומדרגים את הקלף בסולם של 1 עד 10. דירוג גבוה מהם ישביח את ערך הקלף שלכם למקסימום. BGS גם היא חברת דירוג מכובדת ביותר בקרב אספני קלפי הספורט, והדירוג שלהם מפורט יותר וכולל מדרגות ציון רבות יותר. ככלל, שתי החברות מתפארות בעשרות שנים של ניסיון, מקצועיות ואיכות. אם גם אתם מעוניינים להצטרף למהפכת דירוג קלפי הספורט בארץ, אתם מוזמנים ליצור איתי קשר לקבלת ייעוץ והכוונה כך שתוכלו לבחור בחברת הדירוג המושלמת עבורכם.